W czwartek dzieci z naszego przedszkola wspólnie z nauczycielami i personelem zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Starsze dzieci już od rana uczyły się jak składać serwetki i jak udekorować stół, by wyglądał pienie. I tak w południe starszaczki przygotowali sale, nałożyły białe obrusy na stoły, ułożyły sztućce wg zasad jakich uczą się między innymi w przedszkolu. Sala wyglądała pięknie. Przed posiłkiem odmówiliśmy modlitwę i połamaliśmy się opłatkiem. Przy wigilijnym stole nie zabrakło również wędrowców, którzy swoja obecnością umilili czas świąteczny w naszym przedszkolu pokazując dzieciom staro dawne kolędowanie a potem wspólne kolędowanie. Było pięknie...

We wtorek (18.12.18) biedroneczki odwiedziła Pani Marcelina, która pracuje w bibliotece. Dzieci razem z Panią poznały tradycje Bożonarodzeniowe oraz posłuchały bajeczki o świętach Bożego Narodzenia.

W niedziele 16 grudnia 2018 roku odbyły się Jasełka w wykonaniu rodziców z naszego przedszkola. Przed jasełkami dzieci wystąpiły dzieci w zimowo świątecznych układach tanecznych.
Rodzice przygotowały również kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, z którego dochód rodzice przeznaczą na potrzeby dzieci.

Pani dyrektor, nauczyciele i pracownicy gorąco dziękują za zaangażowanie i odwagę rodziców.

(zdjęcia zaczerpnięte z portalu Życie Brzeska - Portal ludzi Aktywnych)

Tradycja tworzenia szopek Bożonarodzeniowych trwa od tysięcy lat. Nasze przedszkolaki z chęcią tę tradycje podtrzymują. Na środowych zajęciach (19.12.2018) każdy z przedszkolaków wykonał swoją szopkę.

17 grudnia nasze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Tematem zajęć były tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.