W cyku spotkań z teatrem dzieci obejrzały spektakl pt. „Złota rybka” w wykonaniu teatrzyku z Nowego Sącza”.

Podczas tygodniowego bloku zajęć o urządzeniach elektrycznych dzieci poznawały urządzenia elektryczne, które  ułatwiają pracę w domu. Uczyły się jak należy z nich korzystać, które mogą obsługiwać same, a które pod nadzorem osób dorosłych. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały koktajl owocowy wykorzystując do jego wykonania mikser.(J.M)

W dniu 10 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z II oddziału przygotowały uroczystość a wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.
Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych z pomocą nauczycieli. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.

We środę dzieci miały okazję oglądnąć przedstawienie teatralne pt. "Królowa śniegu". Baśń opisuje losy pary dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Grzeczny chłopiec przemienił się w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Na dodatek był zupełnie zależny od nieznajomej kobiety, która zwabiła go do siebie. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do powozu zimowej damy i odjechał w nieznane. Była to tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce były jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia. Chciała ona pozyskać Kaja dla swych celów. Opuszczona i smutna Gerda wszczęła poszukiwania, narażając się w ich trakcie na wiele niebezpieczeństw, jednak po wielu perypetiach udało jej się odzyskać i uleczyć przyjaciela.

W październiku odbyła się pogadanka na temat pracy listonosza.

W oddziale III w Wokowicach odbyło się spotkanie z Panią pielęgniarką, która przekazała wiedzę o zdrowym stylu życia, a po spotkaniu dzieci wspólnie z nauczycielem wyciskali witaminy z owoców i warzyw.

Dzień pluszowego misia to temat zajęć otwartych w oddziele I.

W październiku odbyły się zajęcia otwarte w oddziale II pt. Odwiedziny Leśnych przyjaciół.

Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się w Naszym przedszkolu właśnie w dziś, 28 września, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Panią Policjantką. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.
Pani policjantka chętnie opowiedziała przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie razem z Panią Policjantką Nasze dzieci wyszły na przejście dla pieszych, gdzie pokazano nam a dzieciom starszym przypomniano, jak prawidłowo powinniśmy korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy.
Serdecznie dziękujemy Pani st. sierż. Monice Lis za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.