30 maja br. w Regionalnym Centrum Bibliotecznym w Brzesku odbył się 4 Przegląd Piosenki Dziecięcej  ,w którym wzięły udział dzieci z wszystkich trzech oddziałów - oddział 1 -    Sara i Oksana, oddział 2  Julia, Maja i Maksym oddział 3 -m Vanessa, Wojciech. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy

W dniu 9 maja br. w oddziale 3 w Wokowicach odbył się quiz wiedzy o Polsce , które były uwieńczeniem zadań z Rocznego Planu Pracy - Moja Mała i duża Ojczyzna . Dzieci miały możliwość podczas cyklicznych zajęć poznawać  wiadomości dotyczące różnych regionów Polski , którymi  mogły się wykazać podczas quizu.

W maju odbyły się zajęcia otwarte: poznajemy świat roślin i zwierząt: "Kto ukrył się na majowej łące".

Cele zajęcia: Aktywizowanie dzieci do logicznego myślenia i twórczego działania.

Jak co piątek jako podsumowanie zajęć wybraliśmy się do biblioteki i jeszcze raz zwiedziliśmy Europę.

 

W poniedziałek zaczęliśmy uczyć się o Unii Europejskiej. We wtorek zawitaliśmy w Niemczech, gdzie Bracia Grimm czytali na swoje bajki, we środę gościliśmy u samej królowej Angielskiej, w czwartek w przedszkolu odbył się dzień Włoski, gdzie każde z dzieci samodzielnie wykonała prawdziwą włoska pizzę, która smakowała wyśmienicie. Naszą  podróż po europie zakończyliśmy w Czechach gdzie Rumcajs i Krecik pokazali nam swój kraj.

 

W ten piątek dzieciaki słuchały opowiadań J.Tuwima - "Rzepka" i "Lokomotywa"i właśnie lokomotywę wykonały samodzielnie. Każde z dzieci otrzymało również medal zachęcajmy dzieci do czytania, a te najmłodsze do oglądania książeczek.

Dzięki uprzejmości ks Jana wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały możliwość posłuchać prawdziwych historii związanych z narodzinami biskupa św. Stanisława. Ks Jan oprowadził dzieci po najważniejszych miejscach w naszej miejscowości. Przepiękne opowieści o św Stanisławie na pewno zapadną dzieciom w pamięci.

11 maja dzieci odwiedziły bibliotekę w Szczepanowie. Każde z dzieci miało możliwość poszukać swojej ulubionej książeczki, oglądnąć a potem posłuchać przygód wybranych bohaterów książki.

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

„Polska” - Ryszard Przymus

 

W piątek odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs wiedzy o Polsce. Dzieci podzielone na grupy wspólnymi siłami próbowały sprostać nie łatwym pytaniom w konkursie. Dziękujemy Beniaminowi za pomoc kolegom w trudnych konkurencjach. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna żółtych, drugie - zieloni a trzecie zajęli po równo czerwoni i kolorowi.
Każdy jednak zasłużył na miano Mistrza wiedzy o Polsce! Gratulujemy!

W miarę możliwości co piątek staramy się udać z dziećmi na krótkie spotkania biblioteczne, podczas których czytamy wybraną przez dzieci bajeczkę podsumowująca tematykę tygodnia.


27.04.2017r w oddziale III w Wokowicach świętowaliśmy rocznicę nadania imienia naszego przedszkola oraz rocznicę ogłoszenia świętym naszego papieża Jana Pawła II. Przy licznie zgromadzonych rodzicach dzieci recytowały wiersze o Janie Pawle II i śpiewały piosenki. Na zakończenie odtańczyły wiosennego krakowiaka.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.