W sobotę z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki w odpowiedzi na zaproszenia Pani Sołtys pokazały swój mały program artystyczny szerszemu gronu widowni. Dzieci prezentowały się pięknie.

Starsze dzieci przedstawiły historię małej żabki, która mamy nie słuchała... 

31 maja odbyło się wspólne święto: Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Każda z grup przygotowała krótkie przedstawienie, piosenki i tańce. Grupa maluszków wprowadziła rodziców w bajkowy klimat.

W dniu 26 maja w oddziale 3 w Wokowicach obchodzono Święto Rodziny . Dzieci prezentowały wiersze, piosenki oraz tańce przed zaproszonymi rodzicami .

30 maja br. w Regionalnym Centrum Bibliotecznym w Brzesku odbył się 4 Przegląd Piosenki Dziecięcej  ,w którym wzięły udział dzieci z wszystkich trzech oddziałów - oddział 1 -    Sara i Oksana, oddział 2  Julia, Maja i Maksym oddział 3 -m Vanessa, Wojciech. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy

W dniu 9 maja br. w oddziale 3 w Wokowicach odbył się quiz wiedzy o Polsce , które były uwieńczeniem zadań z Rocznego Planu Pracy - Moja Mała i duża Ojczyzna . Dzieci miały możliwość podczas cyklicznych zajęć poznawać  wiadomości dotyczące różnych regionów Polski , którymi  mogły się wykazać podczas quizu.

W maju odbyły się zajęcia otwarte: poznajemy świat roślin i zwierząt: "Kto ukrył się na majowej łące".

Cele zajęcia: Aktywizowanie dzieci do logicznego myślenia i twórczego działania.

Jak co piątek jako podsumowanie zajęć wybraliśmy się do biblioteki i jeszcze raz zwiedziliśmy Europę.

 

W poniedziałek zaczęliśmy uczyć się o Unii Europejskiej. We wtorek zawitaliśmy w Niemczech, gdzie Bracia Grimm czytali na swoje bajki, we środę gościliśmy u samej królowej Angielskiej, w czwartek w przedszkolu odbył się dzień Włoski, gdzie każde z dzieci samodzielnie wykonała prawdziwą włoska pizzę, która smakowała wyśmienicie. Naszą  podróż po europie zakończyliśmy w Czechach gdzie Rumcajs i Krecik pokazali nam swój kraj.

 

W ten piątek dzieciaki słuchały opowiadań J.Tuwima - "Rzepka" i "Lokomotywa"i właśnie lokomotywę wykonały samodzielnie. Każde z dzieci otrzymało również medal zachęcajmy dzieci do czytania, a te najmłodsze do oglądania książeczek.

Dzięki uprzejmości ks Jana wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały możliwość posłuchać prawdziwych historii związanych z narodzinami biskupa św. Stanisława. Ks Jan oprowadził dzieci po najważniejszych miejscach w naszej miejscowości. Przepiękne opowieści o św Stanisławie na pewno zapadną dzieciom w pamięci.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.