13 lutego odbyło się kolejne spotkanie z teatrem.

21 lutego 2019 roku grupa żabek wspólnie sadziła cebulkę dymkę oraz cebulki kwiatów wiosennych do kącika przyrodniczego.

W środę 27 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

8 lutego 2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pizzy. 

6 lutego 2019 roku nasze zaproszenie do przedszkola przyjął Pan Wojtek Oleksyk. Zaprezentował nam instrument z rodziny instrumentów dętych. Trąbka zafascynowała naszych przedszkolaków, którzy zapoznali się z poprawnymi nazwami, budowa instrumentu oraz mogle poczuć moc tego instrumentu.

Rozpoczęliśmy cotygodniowe spotkania z bajką, na podstawie których ogłosimy konkurs dla przedszkolaków. Tym razem bajka o Kopciuszku.

 1 lutego 2019 roku odbyło się największe święto w naszym przedszkolu - uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia.
Przedszkolaki piosenką wierszem oraz drobnym upominkiem uczcili święto swoich ukochanych dziadków.
Grupa starsza przedstawiła humorystyczne opowiadanie pt. "Czerwony Kapturek"

W sobotę 26 stycznia 2019 roku grupa muzyczna istniejąca w naszym przedszkolu brała udział w konkursie kolęd i pastorałek "O muszlę św Jakuba" w Brzesku. Występowaliśmy pod nazwą SZCZEPANOWSKIE GWIAZDECZKI. Dzieci wyśpiewały, wygrały i wytańczyły II miejsce w konkursie. Błyszczały na scenie.

Gratulujemy talentu, odwagi i wspaniałych rodziców, którzy towarzyszyli dzieciom w przesłuchaniach i mocno im kibicowali.

29 stycznia uczestniczyliśmy w pierwszym z serii spotkań, które odbędą w II półroczu roku szkolnego 2018/2019. Celem spotkań będzie przybliżenie dzieciom tradycyjnych bajek. 
Po zakończeniu serii bajek wspólnie z Panią Marcelina przeprowadzimy konkurs plastyczny wśród dzieci 5 i 6 letnich. Szczegóły w późniejszym terminie.

W tym tygodniu w ramach kółka czytelniczego dzieci udały się do biblioteki. Tym razem nieco inaczej zwiedzaliśmy bibliotekę. Zajrzeliśmy do każdego zakamarku, wybraliśmy książeczkę, którą wspólnymi siłami przeczytaliśmy, potem dzieci mogły sobie pooglądać książeczki. 

Styczeń zaczął się w naszym przedszkolu od dociekliwości. Żabki sprawdzały co to jest śnieg, jak to się dzieje że woda zamarza. Sprawdzały również czy faktycznie śnieg jest czysty. Oceniały ciężkość przedmiotów, co pływa a co tonie. W reszcie samodzielnie przeprowadziły eksperymenty. Każda z grup miała za zadanie stworzyć wulkan z wody... i się udało.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.