Starsze dzieci przedstawiły historię małej żabki, która mamy nie słuchała... 

31 maja odbyło się wspólne święto: Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Każda z grup przygotowała krótkie przedstawienie, piosenki i tańce. Grupa maluszków wprowadziła rodziców w bajkowy klimat.

W dniu 26 maja w oddziale 3 w Wokowicach obchodzono Święto Rodziny . Dzieci prezentowały wiersze, piosenki oraz tańce przed zaproszonymi rodzicami .

30 maja br. w Regionalnym Centrum Bibliotecznym w Brzesku odbył się 4 Przegląd Piosenki Dziecięcej  ,w którym wzięły udział dzieci z wszystkich trzech oddziałów - oddział 1 -    Sara i Oksana, oddział 2  Julia, Maja i Maksym oddział 3 -m Vanessa, Wojciech. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy

W dniu 9 maja br. w oddziale 3 w Wokowicach odbył się quiz wiedzy o Polsce , które były uwieńczeniem zadań z Rocznego Planu Pracy - Moja Mała i duża Ojczyzna . Dzieci miały możliwość podczas cyklicznych zajęć poznawać  wiadomości dotyczące różnych regionów Polski , którymi  mogły się wykazać podczas quizu.

W maju odbyły się zajęcia otwarte: poznajemy świat roślin i zwierząt: "Kto ukrył się na majowej łące".

Cele zajęcia: Aktywizowanie dzieci do logicznego myślenia i twórczego działania.

Jak co piątek jako podsumowanie zajęć wybraliśmy się do biblioteki i jeszcze raz zwiedziliśmy Europę.

 

W poniedziałek zaczęliśmy uczyć się o Unii Europejskiej. We wtorek zawitaliśmy w Niemczech, gdzie Bracia Grimm czytali na swoje bajki, we środę gościliśmy u samej królowej Angielskiej, w czwartek w przedszkolu odbył się dzień Włoski, gdzie każde z dzieci samodzielnie wykonała prawdziwą włoska pizzę, która smakowała wyśmienicie. Naszą  podróż po europie zakończyliśmy w Czechach gdzie Rumcajs i Krecik pokazali nam swój kraj.

 

W ten piątek dzieciaki słuchały opowiadań J.Tuwima - "Rzepka" i "Lokomotywa"i właśnie lokomotywę wykonały samodzielnie. Każde z dzieci otrzymało również medal zachęcajmy dzieci do czytania, a te najmłodsze do oglądania książeczek.

Dzięki uprzejmości ks Jana wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały możliwość posłuchać prawdziwych historii związanych z narodzinami biskupa św. Stanisława. Ks Jan oprowadził dzieci po najważniejszych miejscach w naszej miejscowości. Przepiękne opowieści o św Stanisławie na pewno zapadną dzieciom w pamięci.

11 maja dzieci odwiedziły bibliotekę w Szczepanowie. Każde z dzieci miało możliwość poszukać swojej ulubionej książeczki, oglądnąć a potem posłuchać przygód wybranych bohaterów książki.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.