W czwartek dzieci z naszego przedszkola wspólnie z nauczycielami i personelem zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Starsze dzieci już od rana uczyły się jak składać serwetki i jak udekorować stół, by wyglądał pienie. I tak w południe starszaczki przygotowali sale, nałożyły białe obrusy na stoły, ułożyły sztućce wg zasad jakich uczą się między innymi w przedszkolu. Sala wyglądała pięknie. Przed posiłkiem odmówiliśmy modlitwę i połamaliśmy się opłatkiem. Przy wigilijnym stole nie zabrakło również wędrowców, którzy swoja obecnością umilili czas świąteczny w naszym przedszkolu pokazując dzieciom staro dawne kolędowanie a potem wspólne kolędowanie. Było pięknie...

We wtorek (18.12.18) biedroneczki odwiedziła Pani Marcelina, która pracuje w bibliotece. Dzieci razem z Panią poznały tradycje Bożonarodzeniowe oraz posłuchały bajeczki o świętach Bożego Narodzenia.

Tradycja tworzenia szopek Bożonarodzeniowych trwa od tysięcy lat. Nasze przedszkolaki z chęcią tę tradycje podtrzymują. Na środowych zajęciach (19.12.2018) każdy z przedszkolaków wykonał swoją szopkę.

W niedziele 16 grudnia 2018 roku odbyły się Jasełka w wykonaniu rodziców z naszego przedszkola. Przed jasełkami dzieci wystąpiły dzieci w zimowo świątecznych układach tanecznych.
Rodzice przygotowały również kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, z którego dochód rodzice przeznaczą na potrzeby dzieci.

Pani dyrektor, nauczyciele i pracownicy gorąco dziękują za zaangażowanie i odwagę rodziców.

(zdjęcia zaczerpnięte z portalu Życie Brzeska - Portal ludzi Aktywnych)

17 grudnia nasze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Tematem zajęć były tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe.

 5 grudnia nasze dzieci odwiedził Mikołaj. dzieci wierszem i piosenką przywitały Mikołaja a on pamiętał o każdym dziecku. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie logopedyczno- przyrodniczym organizowanym przez Przedszkole nr 10 w Brzesku oraz Publiczną Bibliotekę w Brzesku.
Nasze przedszkole reprezentowała Gabrysia a oddział z Wokowic Lenka.
Z pośród ponad 50 prac plastycznych wyłoniono zwycięzców, którym uroczyście wręczono dyplomy i nagrody.
Gratulujemy dziewczynką.

W czwartek  (29.11.18) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

W czwartek 22 listopada nasze przedszkole obchodziło Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyniosło do przedszkola misia, dużego, małego i tego w sam raz. Razem z Panem misiem bawiliśmy się wyśmienicie, wspólny taniec i degustacja ulubionego przysmaku misia czyli miodu wprawiła dzieci w e wspaniały humor.

5 i 6 latki biorą udział w akcji edukacyjnej "WyRażni na drodze". Celem akcji jest poszerzenie wiedzy o zasadzie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz co dla naszych dzieci najważniejsze, bycie widocznym dla innych użytkowników ruchu drogowego.

W środę 7 listopada odbył się wyczekiwany wyjazd żabek do Komisariatu Policji w Brzesku. Wszystkie dzieci z niecierpliwieniem pojechały zwiedzać Komendę. Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia,a potem dzieciaczki miały możliwość zwiedzenia komisariatu. Radości było wiele o czym na pewno opowiadały w domu. Na zakończenie Pani Policjantka pochwaliła nasze żabki za dużą wiedzę a dzieci dziękując za spotkanie zaśpiewały jej piosenkę.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.