Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

„Polska” - Ryszard Przymus

 

W piątek odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs wiedzy o Polsce. Dzieci podzielone na grupy wspólnymi siłami próbowały sprostać nie łatwym pytaniom w konkursie. Dziękujemy Beniaminowi za pomoc kolegom w trudnych konkurencjach. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna żółtych, drugie - zieloni a trzecie zajęli po równo czerwoni i kolorowi.
Każdy jednak zasłużył na miano Mistrza wiedzy o Polsce! Gratulujemy!

W miarę możliwości co piątek staramy się udać z dziećmi na krótkie spotkania biblioteczne, podczas których czytamy wybraną przez dzieci bajeczkę podsumowująca tematykę tygodnia.


27.04.2017r w oddziale III w Wokowicach świętowaliśmy rocznicę nadania imienia naszego przedszkola oraz rocznicę ogłoszenia świętym naszego papieża Jana Pawła II. Przy licznie zgromadzonych rodzicach dzieci recytowały wiersze o Janie Pawle II i śpiewały piosenki. Na zakończenie odtańczyły wiosennego krakowiaka.

Co piątek w ramach poobiedniego odpoczynku idziemy do biblioteki poczytać książeczki i podsumować tematykę tygodnia. W tym tygodniu rozmawialiśmy o ekologii, segregacji odpadów oraz świętowaliśmy Dzień Ziemi. 

Odkrywać, to znaczy widzieć to, co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”
Albert Szend Gyorgyi

Dzieci w wieku przedszkolnym przejawiają naturalną chęć doświadczania i poznawania. Zadają dużo pytań i chętnie działają. Mali ludzie potrzebują konkretnego kontaktu z przedmiotami. Chcą poznawać swoje środowisko dzięki realnym przeżyciom. Dlatego w naszym przedszkolu często prowadzimy zajęcia doświadczalne. Tym razem Pani Jadzia pokazywała dzieciom jak lekka jest woda i jak można ją szybko zanieczyścić.

W dniu 21 kwietnia br.odbyły się w oddziale III w Wokowicach zajęcia otwarte prowadzone przez wychowawcę M. Ducinowską . Tematem zajęć były - Pory roku - zajęcia z zakresu  czytania i edukacji matematycznej dostosowane do dzieci w  grupie mieszanej. 

Malowanie pisanek to zwyczaj znany w wielu krajach Europy i poza nią. U nas łączy się z Wielkanocą. W Polsce występuje kilka odmian barwnych jaj. Nasze przedszkolaki również uczestniczą w podtrzymywaniu tradycji. Zapraszam do galerii zdjęć.

We wtorek nasze dzieci uczestniczyły w zajęciach w RCBK w Brzesku. Uczestniczyli zarówno w koncercie uczniów Brzeskiej szkoły muzycznej jak i w zajęciach w bibliotece.

W piątek 7 kwietnia nasze dzieci miały spotkanie w bibliotece. Pani Ania Klecka krok po kroku opowiedziała dzieciom w jaki sposób mogą oni z niej korzystać, jak wypożyczyć książkę i zaprosiła do korzystania z dodatkowych zajęć, które będą organizowane w bibliotece. 

Pani Ania opowiedziała dzieciom również o podróżach Jana Pawła II. Przeczytała krótką historyjkę z jego życia.

5 kwietnia dzieci z naszego Przedszkola uroczyście uczciły pamięć naszego patrona Jana Pawła II. Każda z grup przygotowała wiersze, w skrócie przedstawiony został papież Jan Paweł II w oczach dziecka. Nie zabrakło też pięknych piosenek dedykowanych tylko dla Niego.

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci odwiedzały wiosenny kącik z kwiatami, które zasadziły jesienią przed budynkiem, – żonkile, hiacynty oraz ochoczo dbają o nasz przedszkolny ogródek: rzodkieweczkę, koperek i cebule, z  których  wyrasta  szczypiorek.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

            Witając wiosnę,  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. O  godz.  10:00  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.