Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas przyrządzania posiłku. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy.Dzieci samodzielnie  układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale.
Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

I w tym roku nasze przedszkolaki prowadzą swoją uprawę. Krok po kroku dzieci bez pomocy nauczyciela wsypywały ziemię, sadziły cebulki i podlewały. W doniczkach kiełkuje nam już rzodkiewka, koperek i cebulka.

Jak co miesiąc dzieci maja możliwość obcowania z teatrem. W tym miesiącu dzieci oglądały przedstawienie o Smoku Wawelskim.

 

W dniu 7 marca 2017r. Przedszkolaki z oddziału III w Wokowicach na zaproszenie Pana Sołtysa zaprezentowały krótki program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Śpiewem, tańcem umilały czas zaproszonym na tę uroczystość kobietom. Na koniec każda Pani otrzymała przygotowany przez dzieci upominek.

Każdy mały mężczyzna staną na wysokości zadania i świętował ten dzień razem z dziewczynkami. Tygodniami wyklejali kwiaty, by w tym dniu wręczyć swoje dzieło malutkim kobietką.

W każdym z oddziałów obchodzono tłusty czwartek. Dzieci smakowały pączki i tym zakończyliśmy okres karnawału.

09.02.2017r w oddziale III w Wokowicach odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców prowadzone przez Panią Jadwigę Migda

Temat zajęć: „Wyprawa do bałwankowej krainy”.

 Cele ogólne zajęcia:
- nabywanie umiejętności pracy systemem edukacji przez ruch;
- doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowo – słuchowej;
- rozwijanie umiejętności matematycznych;
- doskonalenie sprawności ruchowej i koncentracji uwagi;
obecnych było 7 rodziców.

Zajęcia otwarte dla rodziców prowadzone przez Panią Magdalenę Ducinowską odbyły się 03.02. 2017r

Mamy Bena, Supermena,
Trzy małe Agentki.
W tańcu wszyscy wyglądają
Tak cudownie pięknie.

Gdzie kowboje z dawnych lat,
Zorro, czy Indianie.
Czyżby dzisiaj nikt
nie przebrał się za nich???

W czwartek w naszym przedszkolu odbył się dzień Zakopanego zaplanowany w Rocznym Planie Pracy Przedszkola.

Dzieci oglądały prezentacje multimedialną związaną z miastem Zakopane. Wspólnie nauczyliśmy się podstawowych kroków tańca góralskiego, dzieci z grupy starszej wykonały przepiękną książkę o "Zimowej Stolicy Polski" a na samym końcu wspólnie malowaliśmy góry pastą do zębów oraz wyklejaliśmy Morskie Oko.

 

W dniu 27stycznia 2017 roku odbyła się zabawa karnawałowa w oddz. w Wokowicach

Dzieci w oddziale w Wokowicach chętnie uczestniczyły w tańcach do skocznej muzyki oraz  w konkursach tanecznych , które wyłoniły Królową i króla balu karnawałowego.

W DNIU 24 STYCZNIA 2017 ROKU W ODDZ. 3 W WOKOWICACH ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

Z TEJ OKAZJI DZIECI WYSTĄPIŁY W PRZEDSTAWIENIU PT. PIEKŁ DZIADEK BABKĘ . OCZYWIŚCIE NA ZAPROSZONYCH GOŚCI CZEKAŁA MOC  NAJSERDECZIEJSZYCH ŻYCZEŃ OD  WNUCZĄT POPRZEZ ŚPIEW TANIEC I RECYTACJĘ WIERSZY

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.