Chcesz być zdrowy jedz owoce

bo owoce dobra rzecz....

 

Dziś (2.10.2018) młodsza grupa dzieci zajadała pyszne szaszłyczki owocowe.

Dzień chłopaka dziś się święci,
Więc życzę Ci tego, co Cię kręci:
Full zabawy, dobrych chęci,
Niech Cię licho złe nie nęci,
"Złe" przygody niech Cię miną
Oraz troski w dal odpłyną (autor nieznany)

W piątek 28.09.2018 roku nasi mali mężczyźni obchodzili swoje święto - Dzień Chłopaka.

24 września 2018 roku powitaliśmy Panią Jesień.
Wspólną piosenką, miła zabawą.
Zagadkami i czarami witaliśmy naszego gościa.
Wspólnie z dziećmi wspaniale spędziliśmy czas.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem wszystkie dzieci obchodzą Ogólnopolski Dnień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju,  edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od otrzymania orderów, poczęstunku słodkościami. W tym dniu w grupie żabek dzieci jadły posiłki przy kolorowych obrusach. Na koniec bardzo wyczerpującego dnia pełnego zabaw i atrakcji dzieci otrzymały zielone baloniki.

Dziś, (20 września 2018 roku) dzieci miały możliwość zabawy z gliną a dzięki pracy naszych małych rączek, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywały jako biedronki czy słonie. Efekty wyobraźni dzieci można będzie zobaczyć na następnych zajęciach już za dwa tygodnie.

Starsza grupa żabek w tym roku dba o ogródek przed naszym przedszkolem. Wspólnie sadziliśmy dziś cebulki by na wiosnę cieszyć się pięknymi kwiatami.

Od września prowadzimy w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia rytmiczno - taneczne prowadzone przez profesjonalistów. Pierwsze zajęcia długo oczekiwane przez dzieci mineły wg nich za szybko i już nie mogą doczekać się kolejnych.

22 czerwca 2018 roku w oddziale w Wokowicach odbył się Dzień Rodziny i Uroczyste Zakończenie Roku. Z tej okazji dzieci wystąpiły w przedstawieniem pt. " Koza i siedem kózek", a z okazji Dnia Rodziny, dzieci śpiewały piosenki o mamie i tacie oraz recytowały wiersze.
Na zakończenie brawurowo odtańczyły trzy tańce: polonez, walc i tango. Po krótkiej przerwie odbyło się pożegnanie starszaków. Po recytacji wierszy i odśpiewaniu piosenki Pani Madzia wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci książek oraz drobnych upominków za sponsorowanych przez Pana Burmistrza. Wręczono również nagrody za wzorowe zachowanie oraz za wygranie konkursu Mistrz w czytaniu. Następnie odbył się piknik rodzinny.

21 czerwca 2018 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Po krótkich występach dzieci otrzymały dyplomy oraz książeczki zakupione przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok.

18 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły bacówkę w Iwkowej. Na przywitanie dzieci dostały drożdżówkę, potem wspólnie uczyliśmy się ile potrzeba rąk do zrobienia chleba. Zwiedzaliśmy gospodarstwo, oglądaliśmy zwierzęta, jeździliśmy na koniu. Potem własnoręcznie robiliśmy bułeczki a na zakończenie zjedliśmy obiadek.

W piątek 8 czerwca nasze przedszkolaki odwiedziły pobliską Ochotniczą Straż Pożarną. Dzięki uprzejmości Panów strażaków i rodzicom, którzy pomogli tą wizytę zorganizować dzieci mogły spełnić swoje marzenia i wcielić się w rolę strażaków. Panowie starali się przedstawić naszym przedszkolakom podstawowe zasady zachowania się podczas pożaru czy wypadku, ale i tak największą frajdą było lanie wody i przejażdżka samochodem na sygnale.

Dziękujemy za poświęcenie swojego wolnego czasu Panom Strażakom!

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.