Jak co piątek jako podsumowanie zajęć wybraliśmy się do biblioteki i jeszcze raz zwiedziliśmy Europę.

 

W poniedziałek zaczęliśmy uczyć się o Unii Europejskiej. We wtorek zawitaliśmy w Niemczech, gdzie Bracia Grimm czytali na swoje bajki, we środę gościliśmy u samej królowej Angielskiej, w czwartek w przedszkolu odbył się dzień Włoski, gdzie każde z dzieci samodzielnie wykonała prawdziwą włoska pizzę, która smakowała wyśmienicie. Naszą  podróż po europie zakończyliśmy w Czechach gdzie Rumcajs i Krecik pokazali nam swój kraj.

 

W ten piątek dzieciaki słuchały opowiadań J.Tuwima - "Rzepka" i "Lokomotywa"i właśnie lokomotywę wykonały samodzielnie. Każde z dzieci otrzymało również medal zachęcajmy dzieci do czytania, a te najmłodsze do oglądania książeczek.

Dzięki uprzejmości ks Jana wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały możliwość posłuchać prawdziwych historii związanych z narodzinami biskupa św. Stanisława. Ks Jan oprowadził dzieci po najważniejszych miejscach w naszej miejscowości. Przepiękne opowieści o św Stanisławie na pewno zapadną dzieciom w pamięci.

11 maja dzieci odwiedziły bibliotekę w Szczepanowie. Każde z dzieci miało możliwość poszukać swojej ulubionej książeczki, oglądnąć a potem posłuchać przygód wybranych bohaterów książki.

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

„Polska” - Ryszard Przymus

 

W piątek odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs wiedzy o Polsce. Dzieci podzielone na grupy wspólnymi siłami próbowały sprostać nie łatwym pytaniom w konkursie. Dziękujemy Beniaminowi za pomoc kolegom w trudnych konkurencjach. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna żółtych, drugie - zieloni a trzecie zajęli po równo czerwoni i kolorowi.
Każdy jednak zasłużył na miano Mistrza wiedzy o Polsce! Gratulujemy!

W miarę możliwości co piątek staramy się udać z dziećmi na krótkie spotkania biblioteczne, podczas których czytamy wybraną przez dzieci bajeczkę podsumowująca tematykę tygodnia.


27.04.2017r w oddziale III w Wokowicach świętowaliśmy rocznicę nadania imienia naszego przedszkola oraz rocznicę ogłoszenia świętym naszego papieża Jana Pawła II. Przy licznie zgromadzonych rodzicach dzieci recytowały wiersze o Janie Pawle II i śpiewały piosenki. Na zakończenie odtańczyły wiosennego krakowiaka.

Co piątek w ramach poobiedniego odpoczynku idziemy do biblioteki poczytać książeczki i podsumować tematykę tygodnia. W tym tygodniu rozmawialiśmy o ekologii, segregacji odpadów oraz świętowaliśmy Dzień Ziemi. 

Odkrywać, to znaczy widzieć to, co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”
Albert Szend Gyorgyi

Dzieci w wieku przedszkolnym przejawiają naturalną chęć doświadczania i poznawania. Zadają dużo pytań i chętnie działają. Mali ludzie potrzebują konkretnego kontaktu z przedmiotami. Chcą poznawać swoje środowisko dzięki realnym przeżyciom. Dlatego w naszym przedszkolu często prowadzimy zajęcia doświadczalne. Tym razem Pani Jadzia pokazywała dzieciom jak lekka jest woda i jak można ją szybko zanieczyścić.

W dniu 21 kwietnia br.odbyły się w oddziale III w Wokowicach zajęcia otwarte prowadzone przez wychowawcę M. Ducinowską . Tematem zajęć były - Pory roku - zajęcia z zakresu  czytania i edukacji matematycznej dostosowane do dzieci w  grupie mieszanej. 

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.