11 maja dzieci odwiedziły bibliotekę w Szczepanowie. Każde z dzieci miało możliwość poszukać swojej ulubionej książeczki, oglądnąć a potem posłuchać przygód wybranych bohaterów książki.

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

„Polska” - Ryszard Przymus

 

W piątek odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs wiedzy o Polsce. Dzieci podzielone na grupy wspólnymi siłami próbowały sprostać nie łatwym pytaniom w konkursie. Dziękujemy Beniaminowi za pomoc kolegom w trudnych konkurencjach. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna żółtych, drugie - zieloni a trzecie zajęli po równo czerwoni i kolorowi.
Każdy jednak zasłużył na miano Mistrza wiedzy o Polsce! Gratulujemy!

W miarę możliwości co piątek staramy się udać z dziećmi na krótkie spotkania biblioteczne, podczas których czytamy wybraną przez dzieci bajeczkę podsumowująca tematykę tygodnia.


27.04.2017r w oddziale III w Wokowicach świętowaliśmy rocznicę nadania imienia naszego przedszkola oraz rocznicę ogłoszenia świętym naszego papieża Jana Pawła II. Przy licznie zgromadzonych rodzicach dzieci recytowały wiersze o Janie Pawle II i śpiewały piosenki. Na zakończenie odtańczyły wiosennego krakowiaka.

Co piątek w ramach poobiedniego odpoczynku idziemy do biblioteki poczytać książeczki i podsumować tematykę tygodnia. W tym tygodniu rozmawialiśmy o ekologii, segregacji odpadów oraz świętowaliśmy Dzień Ziemi. 

Odkrywać, to znaczy widzieć to, co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”
Albert Szend Gyorgyi

Dzieci w wieku przedszkolnym przejawiają naturalną chęć doświadczania i poznawania. Zadają dużo pytań i chętnie działają. Mali ludzie potrzebują konkretnego kontaktu z przedmiotami. Chcą poznawać swoje środowisko dzięki realnym przeżyciom. Dlatego w naszym przedszkolu często prowadzimy zajęcia doświadczalne. Tym razem Pani Jadzia pokazywała dzieciom jak lekka jest woda i jak można ją szybko zanieczyścić.

W dniu 21 kwietnia br.odbyły się w oddziale III w Wokowicach zajęcia otwarte prowadzone przez wychowawcę M. Ducinowską . Tematem zajęć były - Pory roku - zajęcia z zakresu  czytania i edukacji matematycznej dostosowane do dzieci w  grupie mieszanej. 

Malowanie pisanek to zwyczaj znany w wielu krajach Europy i poza nią. U nas łączy się z Wielkanocą. W Polsce występuje kilka odmian barwnych jaj. Nasze przedszkolaki również uczestniczą w podtrzymywaniu tradycji. Zapraszam do galerii zdjęć.

We wtorek nasze dzieci uczestniczyły w zajęciach w RCBK w Brzesku. Uczestniczyli zarówno w koncercie uczniów Brzeskiej szkoły muzycznej jak i w zajęciach w bibliotece.

W piątek 7 kwietnia nasze dzieci miały spotkanie w bibliotece. Pani Ania Klecka krok po kroku opowiedziała dzieciom w jaki sposób mogą oni z niej korzystać, jak wypożyczyć książkę i zaprosiła do korzystania z dodatkowych zajęć, które będą organizowane w bibliotece. 

Pani Ania opowiedziała dzieciom również o podróżach Jana Pawła II. Przeczytała krótką historyjkę z jego życia.

5 kwietnia dzieci z naszego Przedszkola uroczyście uczciły pamięć naszego patrona Jana Pawła II. Każda z grup przygotowała wiersze, w skrócie przedstawiony został papież Jan Paweł II w oczach dziecka. Nie zabrakło też pięknych piosenek dedykowanych tylko dla Niego.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.