8 lutego 2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pizzy. 

6 lutego 2019 roku nasze zaproszenie do przedszkola przyjął Pan Wojtek Oleksyk. Zaprezentował nam instrument z rodziny instrumentów dętych. Trąbka zafascynowała naszych przedszkolaków, którzy zapoznali się z poprawnymi nazwami, budowa instrumentu oraz mogle poczuć moc tego instrumentu.

Rozpoczęliśmy cotygodniowe spotkania z bajką, na podstawie których ogłosimy konkurs dla przedszkolaków. Tym razem bajka o Kopciuszku.

 1 lutego 2019 roku odbyło się największe święto w naszym przedszkolu - uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia.
Przedszkolaki piosenką wierszem oraz drobnym upominkiem uczcili święto swoich ukochanych dziadków.
Grupa starsza przedstawiła humorystyczne opowiadanie pt. "Czerwony Kapturek"

W sobotę 26 stycznia 2019 roku grupa muzyczna istniejąca w naszym przedszkolu brała udział w konkursie kolęd i pastorałek "O muszlę św Jakuba" w Brzesku. Występowaliśmy pod nazwą SZCZEPANOWSKIE GWIAZDECZKI. Dzieci wyśpiewały, wygrały i wytańczyły II miejsce w konkursie. Błyszczały na scenie.

Gratulujemy talentu, odwagi i wspaniałych rodziców, którzy towarzyszyli dzieciom w przesłuchaniach i mocno im kibicowali.

29 stycznia uczestniczyliśmy w pierwszym z serii spotkań, które odbędą w II półroczu roku szkolnego 2018/2019. Celem spotkań będzie przybliżenie dzieciom tradycyjnych bajek. 
Po zakończeniu serii bajek wspólnie z Panią Marcelina przeprowadzimy konkurs plastyczny wśród dzieci 5 i 6 letnich. Szczegóły w późniejszym terminie.

W tym tygodniu w ramach kółka czytelniczego dzieci udały się do biblioteki. Tym razem nieco inaczej zwiedzaliśmy bibliotekę. Zajrzeliśmy do każdego zakamarku, wybraliśmy książeczkę, którą wspólnymi siłami przeczytaliśmy, potem dzieci mogły sobie pooglądać książeczki. 

Styczeń zaczął się w naszym przedszkolu od dociekliwości. Żabki sprawdzały co to jest śnieg, jak to się dzieje że woda zamarza. Sprawdzały również czy faktycznie śnieg jest czysty. Oceniały ciężkość przedmiotów, co pływa a co tonie. W reszcie samodzielnie przeprowadziły eksperymenty. Każda z grup miała za zadanie stworzyć wulkan z wody... i się udało.

W czwartek dzieci z naszego przedszkola wspólnie z nauczycielami i personelem zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Starsze dzieci już od rana uczyły się jak składać serwetki i jak udekorować stół, by wyglądał pienie. I tak w południe starszaczki przygotowali sale, nałożyły białe obrusy na stoły, ułożyły sztućce wg zasad jakich uczą się między innymi w przedszkolu. Sala wyglądała pięknie. Przed posiłkiem odmówiliśmy modlitwę i połamaliśmy się opłatkiem. Przy wigilijnym stole nie zabrakło również wędrowców, którzy swoja obecnością umilili czas świąteczny w naszym przedszkolu pokazując dzieciom staro dawne kolędowanie a potem wspólne kolędowanie. Było pięknie...

We wtorek (18.12.18) biedroneczki odwiedziła Pani Marcelina, która pracuje w bibliotece. Dzieci razem z Panią poznały tradycje Bożonarodzeniowe oraz posłuchały bajeczki o świętach Bożego Narodzenia.

Tradycja tworzenia szopek Bożonarodzeniowych trwa od tysięcy lat. Nasze przedszkolaki z chęcią tę tradycje podtrzymują. Na środowych zajęciach (19.12.2018) każdy z przedszkolaków wykonał swoją szopkę.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.