29 stycznia uczestniczyliśmy w pierwszym z serii spotkań, które odbędą w II półroczu roku szkolnego 2018/2019. Celem spotkań będzie przybliżenie dzieciom tradycyjnych bajek. 
Po zakończeniu serii bajek wspólnie z Panią Marcelina przeprowadzimy konkurs plastyczny wśród dzieci 5 i 6 letnich. Szczegóły w późniejszym terminie.

W tym tygodniu w ramach kółka czytelniczego dzieci udały się do biblioteki. Tym razem nieco inaczej zwiedzaliśmy bibliotekę. Zajrzeliśmy do każdego zakamarku, wybraliśmy książeczkę, którą wspólnymi siłami przeczytaliśmy, potem dzieci mogły sobie pooglądać książeczki. 

Styczeń zaczął się w naszym przedszkolu od dociekliwości. Żabki sprawdzały co to jest śnieg, jak to się dzieje że woda zamarza. Sprawdzały również czy faktycznie śnieg jest czysty. Oceniały ciężkość przedmiotów, co pływa a co tonie. W reszcie samodzielnie przeprowadziły eksperymenty. Każda z grup miała za zadanie stworzyć wulkan z wody... i się udało.

W czwartek dzieci z naszego przedszkola wspólnie z nauczycielami i personelem zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Starsze dzieci już od rana uczyły się jak składać serwetki i jak udekorować stół, by wyglądał pienie. I tak w południe starszaczki przygotowali sale, nałożyły białe obrusy na stoły, ułożyły sztućce wg zasad jakich uczą się między innymi w przedszkolu. Sala wyglądała pięknie. Przed posiłkiem odmówiliśmy modlitwę i połamaliśmy się opłatkiem. Przy wigilijnym stole nie zabrakło również wędrowców, którzy swoja obecnością umilili czas świąteczny w naszym przedszkolu pokazując dzieciom staro dawne kolędowanie a potem wspólne kolędowanie. Było pięknie...

We wtorek (18.12.18) biedroneczki odwiedziła Pani Marcelina, która pracuje w bibliotece. Dzieci razem z Panią poznały tradycje Bożonarodzeniowe oraz posłuchały bajeczki o świętach Bożego Narodzenia.

Tradycja tworzenia szopek Bożonarodzeniowych trwa od tysięcy lat. Nasze przedszkolaki z chęcią tę tradycje podtrzymują. Na środowych zajęciach (19.12.2018) każdy z przedszkolaków wykonał swoją szopkę.

W niedziele 16 grudnia 2018 roku odbyły się Jasełka w wykonaniu rodziców z naszego przedszkola. Przed jasełkami dzieci wystąpiły dzieci w zimowo świątecznych układach tanecznych.
Rodzice przygotowały również kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, z którego dochód rodzice przeznaczą na potrzeby dzieci.

Pani dyrektor, nauczyciele i pracownicy gorąco dziękują za zaangażowanie i odwagę rodziców.

(zdjęcia zaczerpnięte z portalu Życie Brzeska - Portal ludzi Aktywnych)

17 grudnia nasze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Tematem zajęć były tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe.

 5 grudnia nasze dzieci odwiedził Mikołaj. dzieci wierszem i piosenką przywitały Mikołaja a on pamiętał o każdym dziecku. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie logopedyczno- przyrodniczym organizowanym przez Przedszkole nr 10 w Brzesku oraz Publiczną Bibliotekę w Brzesku.
Nasze przedszkole reprezentowała Gabrysia a oddział z Wokowic Lenka.
Z pośród ponad 50 prac plastycznych wyłoniono zwycięzców, którym uroczyście wręczono dyplomy i nagrody.
Gratulujemy dziewczynką.

W czwartek  (29.11.18) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.